On my workout program of 5 training days a week I estimate it would take 16-18 days to finish the tub. So I agree that the price is a bit steep. I guess production costs are pretty high and also that damn 20% on top on supps which went in last year has crippled sales for most companies. A products value is only judged by its results in my eyes. Gains in muscle is what I call results. I use to buy from LA Muscle..... I think I wasted a fair bit of money there. The only product that really worked was the LA whey. Lesson learnt.
↧